Docenten van de Stichting Haagse Chinese School


温国钊 (David Wan), e-mailadres: davidwan@st-hcs.org
Dhr. Wan kwam uit Hong Kong, is meer dan 40 jaar bezig met het Chinese onderwijs in Nederland. Dhr. Wan is goed in de onderwijsadministratie en onderwijs met multimedia. Dhr. Wan is de directeur.

刘美霞 (Mei Ha Lau), e-mailadres: meiha.lau@st-hcs.org
Mw. Lau is afkomstig uit Hongkong en heeft jarenlang ervaring met het doceren van de Chinese taal en cultuur aan jonge kinderen. Mw. Lau is een zeer ervaren docente in kleuterklassen. Zij geeft nu les in de Brug Kantonese klas.

崔宁静 (Ningjing Cui), e-mailadres: ningjing.cui@st-hcs.org
Mevrouw Cui is afgestudeerd aan de afdeling Psychologie, Monash University School of Medicine, Australiƫ met een First Class Honours-graad. Zij studeert momenteel aan de Universiteit Leiden in Nederland en volgt een master in cognitief neurowetenschappelijk onderzoek. Zij is nu docent van de klas Instap kleuterklas 1.

周静茹 (Jingru Zhou), e-mailadres: jingru.zhou@st-hcs.org
Mevrouw Zhou is afgestudeerd aan de Zhejiang Business University met een master's degree. Nu studeert zij voor een doctor in Leiden University Medical Center. Zij houdt van kalligrafie, papiersnijden en Peking Opera. Zij houdt erg van de Chinese traditionele cultuur. Zij hoopt dat zij kan genieten van het lesgeven van Chinees en meer mensen laten begrijpen Chinese cultuur. Zij geeft nu les in de Instap kleuterklas 2.

刘杰 (Jie Liu), e-mailadres: jie.liu@st.hcs.org
Dhr. Liu kwam uit de provincie Shandong en studeerde in 2017 af met een master in voedingswetenschappen en werkte daarna bij het United Nations Office for Project Services en de Zhejiang Gongshang University. Nu woon hij in Leiden. Hij geeft nu les in de Voorbereidingsklas.

王芯迪 (Cindy Wang), e-mailadres: xindi.wang@st-hcs.org
Mevrouw Wang is in twee verschillende omgevingen opgevoed: de westerse cultuur en de Chinees-Aziatische cultuur . Momenteel studeert zij Informatica & Economie aan Universiteit Leiden. Zij spreekt uitstekend Mandarijn, Nederlands en Engels. Zij is aardig en kan geduldig met kinderen omgaan. Zij is overtuigd dat de Chinese taal in de toekomst de meest dominante taal wordt. Zij geeft nu les in Groep 1.

孙蒨 (Qian Sun), e-mailadres: qian.sun@st-hcs.org
Mw. Sun kwam uit de provincie Guangdong, China. Zij is afgestudeerd aan de TU Delft. Zij is geduldig verantwoordelijk en heeft grote enthousiasme voor het Chinese onderwijs. Zij gelooft dat de Chinees taal de essentie is van de Chinese cultuur en helpt om een brug te bouwen tussen verschillende culturen. Zij vindt dat interesse zorgt voor een goede docente. Zij is van mening dat het taalonderwijs moet worden gericht op de kenmerken en de leerdoeleinden van de leerlingen. Zij vindt het belangrijk dat de kinderen zelf ook plezier in beleven. Zij geeft nu les in Groep 2.

张合一(Heyi Zhang), e-mailadres: heyi.zhang@st-hcs.org
Mw. Zhang is afkomstig uit Jiangsu, China, afgestudeerd aan de Universiteit Leiden in Nederland. Optimistisch, vrolijk en geduldig. Zij geeft nu les in Groep 3.

张晨(Chen Zhang), e-mailadres: chen.zhang@st-hcs.org
Mw. Zhang is afgestudeerd aan de Leiden Universiteit. Zij is aardig en geduldig en heeft altijd respect voor de eigen manier van leren van elk kind. Zij hoopt kinderen te helpen om van het leren van talen te genieten. Zij geeft nu les in Groep 4.

刘冰 (Bing Liu), e-mailadres: bing.liu@st-hcs.org
Mw. Liu kwam uit DaLian, China en afgestudeerd aan de MSc-graad van de Rijksuniversiteit Groningen. Zij houdt van de Chinese cultuur, geschiedenis en tradities. Zij werkt al vele jaren als docent Mandarijn zowel in Nederland als in het Verenigd Koninkrijk. Zij gelooft dat elke student het vermogen heeft om hoog te vliegen. Het is mijn verantwoordelijkheid om studenten te helpen hun vertrouwen en interesse in het Chinees op te bouwen, het potentieel van de studenten om een nieuwe taal te stimuleren en hen te instrueren om elke dag vooruitgang te boeken. Zij geeft nu les in Groep 5.

孙皓儿 (Haoer Sun), e-mailadres: haoer.sun@st-hcs.org
Mw. Sun heeft gestudeerd aan de Beijing Foreign Studies University. Zij heeft taallessen in het Chinees gegeven in verschillende landen. Studenten leren de taal en cultuur op gemak en gezelligheid met haar. Zij geeft nu les in Groep 6.

陈瑞珍 (Ruizhen Chen), e-mailadres: ruizhen.chen@st-hcs.org
Mw. Chen is afkomstig uit de provincie Fujian, China. Zij heeft de lerarenopleiding voor de basisschool afgestudeerd in China. Zij heeft 18jaar als lerares op de basisscholen gewerkt. Zij is dol op lesgeven en heeft een voorkeur voor vaste onderwijsmethodes. Zij geeft nu les in Groep 7.

周佩璇 (Peixuan Zhou), e-mailadres: peixuan.zhou@st-hcs.org
Mw. Zhou, kwam uit Beijing, China en studeerde af in Luchtvaart- en Ruimtevaarttechniek aan de TU Delft. Ze is vrolijk en verantwoordelijk en wil kinderen graag helpen om Chinees te leren. Zij geeft nu les in Groep 8.

鲁凌云(Lingyun Lu), e-mailadres: lingyun.lu@st-hcs.org
Mw. Lu kwam uit Suzhou, provincie Jiangsu, China. Zij woont nu bijna vijf jaar in Nederland. Kinderen aanmoedigen om de Chinese en Chinese cultuur te leren en ervan te houden, is haar missie en passie voor het hele leven. Zij is nu docente van de eerste klas Middelbare School.

谢云 (Yun Xie), e-mailadres: yun.xie@st-hcs.org
Mw. Xie kwam uit Liaoning, China en Bachelor diploma behaald. Ze heeft ervaring als lerares sinds 1984. Sinds 2005 geeft ze Chinese les op verschillende scholen in Den Haag en Rotterdam, o.a. de Britse school, Willem de Zwijgerschool, gymnasium Haganum en de Chinese school. Zij geeft nu les in de Chinees taalseminar 2.

王文涛 (Wendy Wang), e-mailadres: wentao.wang@st-hcs.org
Mw. Wang kwam uit Nanjing, China. Zij heeft een masterdiploma in sociale studies. Zij woont en werkt al meer dan 20 jaar in Nederland. Ze is erg gepassioneerd over het onderwijzen van de Chinese taal en de verspreiding van de Chinese cultuur. Ze heeft ervaring met lesgeven aan volwassenen in de Chinese, Engelse en Nederlandse taal. Zij geeft nu les in Mandarijn 1 voor volwassenen.

何沁心 (Qinxin He), e-mailadres: qinxin.he@st-hcs.org
Mw. He kwam uit Chengdu, China. Ze studeerde af aan de Wuhan University (Chinese literatuur, BA) en Peking University (Esthetiek, MA). Momenteel is ze promovendus aan de Universiteit Leiden, met als hoofdvak Chinese kunstgeschiedenis. Sinds jonge leeftijd begon ze traditionele Chinese schilderkunst (vooral Gongbi schilderen) te tekenen, heeft ze ervaring in het geven van schildercursussen. Ze hoopt oprecht dat de studenten door haar cursus verliefd kunnen worden op de traditionele Chinese cultuur. Zij geeft nu les in Mandarijn 2 voor volwassenen.

高明辉 (Minghui Gao), e-mailadres: minghui.gao@st-hcs.org
Mw. Gao is afkomstig uit Beijing. Zij is afgestudeerd aan Yanbian University Medical College. Zij is zeer enthousiast in het geven van Mandarijn en heeft affiniteit met het doceren van Mandarijn aan volwassenen. Zij geeft nu les in Mandarijn 4 voor volwassenen.

Plaatsvervangende docenten

赵蕊 (Rui Zhao), e-mailadres: rui.zhao@st-hcs.org
Mw. Zhao is afkomstig uit Beijing, China. Zij is afgestudeerd aan de Beijing Foreign Studies University en heeft bachelor diploma behaald in het Engels literatuur en internationaal handelsrecht. Hierna heeft ze gestudeerd in Frankrijk (IEHEI) en een masterdiploma behaald in International Relations. Ze heeft gewerkt als een assistente van een Chinese professor in Universiteit Nice. Haar idee over het Chinese onderwijs is om met plezier te leren door te spelen van spelletjes. Door middel van de spelletjes kunnen wij goed de kinderen verbeteren op het gebied van luisteren en spreken.

李博雅 (Boya Li), e-mailadres: boya.li@st-hcs.org
Mw. Li is afkomstig van provincie Hubei, China. Zij is gepromoveerd op Sinologie aan de Universiteit van Leiden. Zij is van mening dat het taalonderwijs moet worden gericht op de kenmerken en de leerdoeleinden van de studenten.

邹朵 (Duo Zou), e-mailadres: duo.zou@st-hcs.org
Mevrouw Zou kwam oorspronkelijk uit Hubei en heeft gestudeerd en gewerkt in verschillende Europese landen voordat ze naar Nederland verhuisde. Ze behaalde haar Ph.D. graad in ruimtevaarttechniek. In deze wereld van de toekomst moet onderwijs alomtegenwoordig zijn. Ze gelooft dat passie en interesse je potentieel vergroten. Iedereen die nieuwsgierig is naar de Chinese cultuur verdient goede taalbegeleiding. Ze geniet vooral van het oefenen van gespreksvaardigheden met studenten.

陈小婷 (Xiaoting Chen), e-mailadres: xiaoting.chen@st-hcs.org
Mw. Chen kwam uit Beijing, China. Zij studeerde af aan de Universiteit Leiden in Nederland, en nu zet ze de Universiteit Leiden haar postdoctoraal onderzoeksproject voort. Zij vindt het leuk om Chinees te onderwijzen. Zij wil de kinderen uit het klaslokaal leren met een interessanter leven.

应志雄 (Zhixiong Ying), e-mailadres: zhixiong.ying@st-hcs.org
Dhr. Ying kwam uit de provincie Fujian, China. Na het afstuderen aan de Nanjing Agricultural University met een bachelor- en masterdiploma. Momenteel is hij bezig met een Ph.D. diploma aan het Leids Universitair Medisch Centrum. Vanuit zijn oogpunt is taal een communicatie-instrument en daarom moet taalonderwijs gebaseerd zijn op doeleinden waarbij luisteren, spreken, lezen en schrijven een andere betekenis hebben.

李雅丽(Yali Li), e-mailadres: yali.li@st-hcs.org
Mw. Li is afkomstig uit de provincie Heilongjiang, China. Zij is afgestudeerd aan de Capital Normal University in Beijing. Zij heeft een positieve persoonlijkheid en is erg enthousiast over het Chinese onderwijs.

朱文婷 (Wenting Zhu), e-mailadres: wenting.zhu@st-hcs.org
Mw. Zhu is een Bachelor in de Chinese taal- en letterkunde, Oost-Chinese Normale Universiteit, studeerde aan het Institutuut voor mondiale lerarenonderwijs Chinese aan de Oost-Chinese Normale Universiteit. Mevrouw Zhu hoopt de belangstelling van studenten voor Chinees leren te vergroten door flexibel en geduldig lesgeven.

刘梦岚 (Menglan Liu), e-mailadres: menglan.liu@st-hcs.org
Mw. Liu is a Master of International Finance, Universiteit van Amsterdam. Mw. Liu is voorzichtig, geduldig en verantwoordelijk. Handhaaf de onderwijsfilosofie van het lesgeven aan studenten in overeenstemming met hun bekwaamheid en onderhoudend. Er wordt aangenomen dat Chinees leren de internationale horizon van studenten zal verbreden en een multiculturele leerervaring zal bieden.

林柳蓉(Liurong Lin), e-mailadres: liurong.lin@st-hcs.org
Mw. Lin kwam oorspronkelijk uit the provincie Guangdong in China en zij studeert momenteel sterrenkunde aan de Universiteit Leiden. Zij is erg geinteresseerd in het lesgeven van Chinees en hoopt dat zij met diverse leermethoden zowel internationale vrienden, die de Chinese cultuur willen leren kennen, als Chineze kinderen in Nederland kan helpen om Chinees te leren op een eenvoudige en effeciente manier.

裴钰(Yu Pei), e-mailadres: yu.pei@st-hcs.org
Mw. Pei kwam uit de provincie Jiangxi, China. Momenteel is zij een voltijd studente aan de Universiteit van Amsterdam. Zij studeert "Media and Culture". In deze snelle tijdperk wil zij gebruik maken van nieuwe lesmethodes met nieuw media om de verbeelding en creativiteit van kinderen te stimuleren. Zij wil op haar eigen manier de breed en diepgaand cultuur/geest van China verspreiden.

王洁(Alice Wang), e-mailadres: jie.wang@st-hcs.org
Mevrouw Wang behaalde haar eerste PhD in oude Chinese literatuur aan de Wuhan University en werkte ongeveer vier jaar aan de Zhengzhou University. Nu houdt zij bezig voor haar tweede doctoraat in de taalkunde aan de Universiteit Gent. Haar specialiteit is Chinese traditionele dans sinds haar kindertijd, en zij heeft enkele prijzen gewonnen in solo-optredens. Na vijf jaar te hebben geleerd, soleerde zij Guqin op het Nieuwjaarsconcert 2019 van de Universiteit Gent. Hopelijk kunnen we allemaal genieten van de verbindingen van taal, melodie en beweging, en de integratie van lichaam en geest.

谭迪文(Diwen Tan), e-mailadres: diwen.tan@st-hcs.org
Mw. Tan komt uit Hunan, China. Ze studeerde af aan de Universiteit van Edinburgh in het VK en de KU Leuven in Belgiƫ. Ze werkte bij het UNEP. Ze is nu een PhD-onderzoeker bij de afdeling Urbanism, TU Delft in Nederland. Gehoopt wordt dat studenten door het leren van talen de Chinese cultuur, inclusief mythen, rituelen en festivals, beter kunnen begrijpen.

Als u aan onze werkzaamheden wilt deelnemen, stuur uw aanvraagformulier naar:

Stichting Haagse Chinese School
Laan van der Kroft 16
2552 HZ De Haag